Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Přehrada Mularroya, Zaragoza, Španělsko

Díky kombinaci různých bednících systémů jsme nabídli efektivní řešení, ušité na míru potřebám zákazníka.

Popis

Hráz Mularroya je součástí stejnojmenné přehradní nádrže na toku Grío v povodí řeky Jalón v provincii Zaragoza. Je navržena tak, aby zajistila dostatek vody pro závlahy polí i pro dostatečný objem pitné vody pro obyvatelstvo a průmyslové podniky v této oblasti.

V nejvyšším bodě měří tato přehradní hráz 82,5 m a udrží až 103 hm³ vody. Hráz odlehčovací nádrže na řece Jalón je 133,5 m dlouhou betonovou strukturou, od níž vede 13 km dlouhý tunel mezi oběma řekami. Šířka tunelu činí 2,9 m s kapacitou průtoku 8 m3 za vteřinu.

Řešení ULMA

ULMA dodala veškeré bednící systémy a technická řešení, nezbytná pro výstavbu ventilové komory a vtokové věže.

Ventilová komora o šířce 55 m byla postavena převážně se systémem modulárního bednění ORMA na jednostranných šplhacích konzolách s nosníky UCAB-EUC. Stropní bednění RAPID a ENKOFLEX byla použita pro stropy o menší tloušťce, pro stropní desky nad 70 cm tloušťky se bednilo systémem ENKOFORM.

Rovné stěny vtokové věže, která spolu s ventilovou komorou dosahuje výšky 90 m, byly postaveny ve dvou vertikálních sekcích pomocí šplhacích konzol a bednění ENKOFORM V-100 s dřevěnými prvky.

Posledních 10 m výšky stěn věže tvoří válcové struktury o průměru 13,5 m, které se stavěly pomocí našeho systému kruhového bednění. 

Pracovní plošiny a přístupová schodiště pro stavbu vtokové věže byla sestavena z lešení BRIO.