Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Stavební lešení BRIO

Pracovní věže, které umožňují přístup osobám a materiálu na různá místa stavby ve výstavbě. Systém poskytuje více možností konfigurace.
Pracovní věže, které umožňují přístup osobám a materiálu na různá místa stavby ve výstavbě. Systém poskytuje více možností konfigurace.

Dočasný systém lešení, který poskytuje několik přístupových míst jak pro pracovníky, tak pro materiál, navržený pro použití při stavbách široké škály budov, průmyslových budov a dopravních staveb.

Toto pracovní lešení je vybaveno součástkami lešení BRIO ringlock a je plně certifikované, odolné, stabilní a mimořádně univerzální a poskytuje pracovní plochy, které jsou pohodlné a bezpečné.

Tento systém dočasného lešení je vhodný pro různé potřeby v jakékoliv části stavby: vázání výztuže, lití betonu, montáž bednění, skladování materiálu, atd.

Tento systém lešení je vhodný pro jakoukoliv prostorovou konfiguraci, zejména:

Konzolové lešení

Konzole přesahují obvod stavby. Používá se pokud podepření ze země není možné. Systém BRIO obsahuje prvky, které umožňují lehké sestavení konzolových modulů. Tyto moduly splňují stejné bezpečnostní požadavky jako jiné konfigurace.

Mobilní/pojízdné lešení

pojízdné lešení, jako jsou věže nebo mobilní vozíky. Funkční a snadné na ovládání, tyto systémy zajišťují, že veškeré stavební práce jsou vykonávány bezpečně, tím pádem zkracují dobu montáže a také značně snižují náklady. Sestava BRIO nabízí nastavitelnou základu s kolečky, nabízející obrovskou mobilitu se zabudovaným systémem brždění.

Mobilní vozíky

Díky své všestrannosti, kterou má lešení BRIO ringlock, jsou pohyblivé vozíky ideální pro stavbu tunelů, velmi zjednodušují úkoly jako např. umístění výztuže nebo povrchovou úpravu. Jsou extrémně bezpečné a snadno smontovatelné. Mohou být kombinovány s MK systémem pro zajištění vyšší tuhosti a robustnosti, tím pádem dochází ke zvýšení účinnosti a výkonu.

Lešenové věže

Bezpečné a snadno smontovatelné, mohou být konfigurovány na různé rozměry pro dosažení přístupových požadavků. Umožňují montáž pracovních plošin do výšky až 12m bez přídavné stabilizace. Lešenové věže mohou být mobilní nebo pevné (mohou být zvednuty a přesunuty jeřábem).

Kruhové lešení

Systém BRIO umožňuje upravení úhlu mezi dvěma lešenovými věžemi tak, aby se lešení přizpůsobilo obvodu/obrysu konstrukce. Mezera mezi jednotlivými věžemi je přemostěna pochozími plošinami a bezpečnostním zábradlím, které zajišťuje absolutně bezpečný přístup na pracovní plošinu po celou dobu stavby.

Pracovní plošiny na stěnové a sloupové bednění

Složené z komponentů lešení BRIO ringlock, bezpečnostní plošina SBU je vhodná pro instalaci výztuže, lití betonu a další podobné úkoly. Je kompatibilní se stěnovým bedněním ULMA a snadno se přizpůsobuje požadovanému tvaru.

 • Lešení je certifikováno dle evropských norem, které označují vysoce kvalitní produkty.
 • Tuhé a robustní. Umožňuje bezpečnou práci v jakékoliv výšce.
 • Umožňuje obrovské množství konfigurací.
 • Zvyšuje ziskovost:
  • Rychlá a snadná montáž s použitím pouze malého množství dílů.
  • Extrémně odolné. Žárové zinkování zajišťuje ochranu proti korozi.
  • Opakovaně použitelné v různých variantách.
 • Bezpečnost
  •  Nabízí všechny prvky nezbytné k zajistění bezpečného a snadného použití.
  • Snadný přístup skrz průlezné podlážky nebo zvenku po výstupovém schodišti, odpovídajícímu výšce lešení.
  • Protiskluzové plošiny se závlačkovým upínacím systémem, který zabraňuje nechtěnému pohybu.
 • Snadná přeprava, skladování a údržba.