Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Tintenbar-Ewingsdale, Pacific Highway, Ballina, Austrálie

Z MK systému sestavujeme bednící vozíky, které nám umožňují vytvořit jakoukoli konstrukci bez ohledu na geometrii nebo rozložení zátěže, jak ukazuje nedávný příklad z Austrálie.

Popis

V Austrálii byla s využitím systému MK vybudována řada tunelů. Vysoce variabilní systém se snadno a velmi přesně přizpůsobí tunelu jakékoli délky a průměru. Jednou z nedávných realizací je tunel na trase dálnice Pacific Highway. Měří 800 m, jeho portály jsou 19 m široké.

Tunel překonává náročný terén a významně snižuje znečištění prostředí zplodinami a hlukem.

Řešení ULMA

S vozíky MK, modulárním bedněním ORMA a prvkovým bedněním VMK splnila ULMA všechny konstrukční nároky tohoto rozsáhlého projektu, pro který bylo dodáno více než 200 tun materiálu. Tým ULMA byl od zahájení stavby až do jejího ukončení v těsném kontaktu se zákazníkem.

Boční stěny a klenba se stavěly zvlášť. Díky tomu se zkrátila doba výstavby portálů a mohly být použity jednodušší vozíky MK, což vedlo k významné úspoře nákladů.

Vozíkový systém MK se pro tunely osvědčil jako výhodné a flexibilní modulární řešení. Vozíky posloužily jako pracovní plošiny a umožnily přístup ke všem úrovním, inspekčním otvorům, plnicím tryskám, a poskytly oporu pro vibrátory.

Díky této kombinaci komponentů měl zákazník možnost přístupu a kontroly projektu v průběhu celé stavby.