Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Důl Toromocho, Peru

Velkokapacitní projekty, jako je tento povrchový důl, zahrnují celou řadu unikátních konstrukcí a vyžadují individuální řešení. Uplatní se zde produkty, které se dokážou přizpůsobit specifickým požadavkům projektu.

Popis

V Peru, kde těžba tvoří 17 % HDP, patří důl Toromocho k nejproduktivnějším z celé země. Nachází se v nadmořské výšce 4.500 m a podle plánu by měl vyprodukovat 1,5 miliardy tun minerální suroviny.

ULMA dodala kompletní systém bednění a lešení pro výstavbu infrastruktury, zpracujících zařízení, drtiček, přístupových a těžebních tunelů i mnoho dalšího.

Řešení ULMA

S výškou přes 25 m ztělesňuje zařízení drtičky všechny vlastnosti celého projektu. Visutá struktura o délce 3,7 m a tloušťce 1,1 m byla postavena s 20 nosníky MK. Na tomto základu pak bylo možno vystavět horní podlaží o výšce 9 m.

Pro vertikální struktury bylo využito bednění ORMA. 1,5 m silné stěny uniformních rozměrů se stavěly velice rychle, s minimálními přestávkami mezi jednotlivými betonážemi.

U tohoto typu budov, pro které je typická velká výška podlaží a tloušťka stropů, mohou požadavky na zátěžovou kapacitu dosáhnout až 1.060 t na jednu stropní desku. Ideální řešení poskytla kombinace podpůrného systému BRIO a podpěr ALUPROP.

Pro snazší instalaci armatur, bednění a další nezbytné práce bylo podél celého obvodu budovy postaveno lešení BRIO uchycené na konzolách BMK.

Díky bohatým zkušenostem společnosti ULMA s podobnými projekty jsme zákazníkovi mohli poskytnout velice podrobné konzultace a vypracovat nezbytná hodnocení. Pro každou z řady stavebních situací na dole Toromocho byla pečlivě vybrána ta nejvhodnější varianta řešení.