Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Důl Cerro Verde, Arequipa, Peru

Spolehlivá řešení pro jednostranné bednění a vysoké podepření desek
Tato realizace zahrnovala řadu vysoce specializovaných požadavků. Pro realizaci zařízení, které v Peru zvýšilo kapacitu produkce mědi o 20 %, společnost ULMA vyvinula a dodala inovativní řešení na míru.

Popis

Rozvoj těžby mědi v dole Arequipa je součástí komplexního řešení rostoucí spotřeby energií v Peru. Důl, který se nachází v nadmořské výšce 2600 m, se rozšiřoval výstavbou rozsáhlé infrastruktury, která měla ztrojnásobit jeho těžební kapacitu na celkových 360.000 tun.

Řešení ULMA

Od zahájení první fáze projektu v roce 2007 až do jeho ukončení ULMA systematicky poskytovala specializovaná řešení a všestranné vybavení, které se plně přizpůsobilo požadavkům zákazníka.

V závěrečné fázi, při stavbě kulového mlýna, byly využity podpůrné věže T-60, které držely 2,5 m silnou stropní desku a nahodilé horizontální zatížení. To vyžadovalo zvýšení standardní nosnosti věží o více než jednu tunu. Mobilita systému významně zvýšila rychlost odbedňování. Celkem bylo použito 127 věží o průřezu 1 m x 1 m a vysokých 11,25 m.

V místech, kde kovové struktury vylučovaly umístění spínacích tyčí, byly využity jednostranné šplhací konzoly SBF. Tyto konzoly unesou velkou zátěž a přitom mohou stále fungovat jako pracovní plošiny. Na ostatních místech v projektu byly využity konzoly BMK.

Pro konstrukci severní a jižní drtičky o výšce 33 m a se stěnami vysokými 2,10 m až 8,10 m bylo použito bednění ORMA. Stropní bednění nesené hliníkovými stojkami ALUPROP posloužilo pro betonáž stropů o tloušťce 0,90 m až 2,10 m.

Severní a jižní tunely byly postaveny s využitím kombinace stropního bednění, stojek ALUPROP a podpůrných věží T-60.

Hala turbíny s jednostrannými stěnami s nosným profilem byla postavena systémem COMAIN, který se jednoduše nastavuje a je snadno přenosný. Konzoly BMK se uplatnily jako součást šplhacího systému.

Konstrukce hráze byla realizována bedněním ORMA v kombinaci se stojkami EP a ALUPROP. Zkosené stěny hráze jsou vysoké 3,3 m, výška vertikálních stěn je 11 m.