Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Klinika Schaumburg, Německo

Pomocí bednícího systému CC-4 jsme byli schopni realizovat in situ betonáž o objemu 30.000 m³ a to během velmi krátkého termínu a při dodržení vysokých nároků na kvalitu. Vše bylo hotovo za pouhých 6 měsíců.

Popis

Klinika v dolnosaském Schaumburgu se stavěla s ohledem na velmi přesné a náročné standardy kvality. Cílem projektu bylo vytvořit estetické a příjemné prostředí, navozující pocit domácí atmosféry a špičkové péče.

Klinika byla navržena jako tři samostatné jednotky čtvercového půdorysu, každá o čtyřech podlažích. Suterény, přízemí a první patra obsahují veškeré servisní a funkční zázemí, druhá a třetí nadzemní podlaží jsou vyhrazena pro lůžková oddělení.

Stavby mají vnitřní atria, kde pobytové prvky a harmonické barevné kombinace vytvářejí příjemné prostředí, zvyšující pocitový a fyzický komfort pacientů, návštěvníků i personálu.

Celý projekt byl řešen jako železobetonová konstrukce betonovaná in situ během velmi krátké doby. Po šesti měsících od zahájení prací bylo zrealizováno celkem 22.499 m³ z celkových 30.000 m³.

Řešení ULMA

Náročné a specifické požadavky architektonického návrhu i krátká doba realizace nebyly překážkou, ale jen velkou výzvou, kterou se podařilo zdolat. Použité bednění CC-4, které na rozdíl od běžných horizontálních bednících systémů lze sejmout již třetí den po betonáži a hned další den je znovu použít, zaručilo rychlý a hladký postup prací.

Na stavbu celkem 115 sloupů, nesoucích každé podlaží, bylo použito 11 samostatných sestav kloubového bednění F-4 MAX. Realizace se vešla do časového rámce, stanoveného architektem.

Zkosení hran bylo dosaženo vložením stabilizačních lišt. Zadní ochrana, použitá na přístupovém schodišti, byla navržena na přídavné zatížení 1,5 kN/m², díky čemuž práce postupovala nejen rychle, ale také plně v souladu s nejpřísnějšími bezpečnostními předpisy.

Systém stěnového bednění ORMA umožnil extrémně rychlou realizaci stěn v nejvyšší kvalitě. Tento modulární prvkový systém zaručuje rychlou a bezproblémovou práci i v těch nejnáročnějších podmínkách.