Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Fakultní nemocnice Olomouc, Olomouc, Česká republika

Efektivní řešení s vysokými nároky na pohledovost
Novostavba II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické Fakultní nemocnice Olomouc si připsala ocenění Stavba roku 2018 Olomouckého kraje.

Popis

Budova II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické FN Olomouc s pěti nadzemními a jedním podzemním podlažím vyrůstala od února 2017 v sousedství chirurgického komplexu. Její součástí je také jednotka intenzivní péče se sedmi boxy a čtyři kompletní pětadvacetilůžková oddělení s dvoulůžkovými i nadstandardními jednolůžkovými pokoji. V objektu se nacházejí rovněž speciálně upravené pokoje pro obézní či jinak handicapované pacienty. Stavba s půdorysem ve tvaru písmene U je pozoruhodná také z pohledu celkového designu, technického a konstrukčního řešení. Byla totiž projektována jako budova s téměř nulovou spotřebou energie.

Řešení ULMA

ULMA systémy byly využity při stavbě této klasické budova nemocnice. Ve spodní stavbě bylo použito menší bednění MIDI. Bednění ORMA s velkou náročností na pohledovost bylo použito na betonáž stěn. Zajímavostí byly ve spodní části nakloněné sloupy, které vznikly použitím papírové formy, která se vložila do bednění ORMA. Tímto chytrým krokem zákazník dostal řešení, které bylo levné, pevné a rychlé. Na stropy bylo užito bednění ENKOFLEX.