Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Velké Obchodní Centrum Młociny, Varšava, Polsko

Plocha o rozloze více než 220 000 m²
Velké obchodní centrum Młociny, plocha o rozloze více než 220 000 m² v srdci Varšavy.

Popis

Nové nákupní centrum se může pochlubit rozlohou více než 220 000 m² v centru hlavního města a bude zde 220 podniků, včetně maloobchodu, zábavného průmyslu či restauratérství, s parkováním pro 2 000 vozidel a 82 000 m² prostoru k pronájmu k jiným účelům. Projekt je vyvíjen podle kritérií BREEAM pro udržitelnou výstavbu.

Řešení ULMA

Návrh projektu vyžadoval řešení pro stropy, sloupy a nosníky. Kvalita povrchové úpravy betonové desky je pro tento typ konstrukce zásadní, proto byl systém CC-4 kombinován se stolovým nosníkovým bedněním VR. Díky velkým plochám ve volném prostoru bylo poskytnuto 12 000 m² modulového bednění CC-4. Tento systém, vyrobený z hliníku, umožnil rychlou instalaci bednění v prostorech mezi nosníky. Díky lehkým komponentům je montáž rychlejší a použití jeřábů nenít potřeba. Bednění je připraveno k odbednění po třech dnech, což znamená, že na místě je zapotřebí méně materiálu. Další výhodou je, že systém vyžaduje méně podpěr na metr čtvereční, což usnadňuje přepravu a pohyb pod stropem. Efektivní opětovné použití a rotace materiálu znamenala úspory nákladů, času a prostoru.

Trámové nosníky byly jednotné a byly montovány pomocí nejúčinnějšího dostupného systému: VR stolového systému. Abychom optimalizovali každou betonáž, náš technický tým vytvořil podrobný plán včetně optimálního pohybu pro každou část bednění, což mělo za následek ještě větší zvýšení rychlosti a efektivity systému.

Flexibilita modulových systémů BRIO a OC Shoring umožnila přizpůsobit se různým výškám - v rozsahu od sedmi do patnácti metrů - a odlišným požadavkům na zatížení stropů s příslušnou tloušťkou 30 cm, 50 cm a 100 cm.

Pro stavbu sloupů byly použity systémy bednění ORMA, kloubový systém F4-MAX a kruhové bednění CLR, podle požadovaného tvaru a tloušťky sloupu. Panely ORMA byly ideální pro sloupy o průměru 100 cm v rozsahu od 3,4 m do 7,2 m na výšku, bez potřeby táhel. Kruhové bednění CLR prokázalo svou účinnost při konstrukci sloupů o průměru 90 cm v rozsahu od 4 m do 7 m na výšku. Bednění F4-MAX je vybaveno plně integrovanými bezpečnostními systémy, včetně plošiny a dvou přístupových schodišť. To minimalizovalo potřebu přenosných schodišť na místě a zvýšilo bezpečnost obsluhy.

My v ULMA věříme, že zvýšená bezpečnost znamená vyšší kvalitu. Proto všechny systémy používané na tomto projektu mají plně integrované bezpečnostní systémy, které zajišťují, že všechny pomocné práce, včetně umístění výztuže a betonáž, lze provést nejbezpečnějším možným způsobem. Všestranné lešení BRIO navíc vytvořilo bezpečné pracovní prostory, včetně výškových přístupů pro stropy i stěny.