Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Komplex EuroCentrum, Varšava, Polsko

Díky našim samošplhacím systémům byla jádra těchto dvou moderních budov postavena rychle a efektivně.

Popis

Stavby, jako je EuroCentrum ve Varšavě, jsou příkladem pro celý stavební průmysl. Jedná se o moderní konstrukci třídy A, což znamená, že vyhovuje standardům udržitelných staveb. Projekt získal certifikaci LEED, udělovanou americkou organizací pro ekologické stavby Green Building Council.

Stavba má 14 podlaží s celkovou podlahovou plochou 67.000 m², kterou využívají kanceláře, atria s živou zelení a nákupní centra. Dvě podzemní podlaží slouží jako parkoviště pro 615 vozidel.

Řešení ULMA

Jádro budovy se dvěma schodišti a výtahovými šachtami bylo postaveno pomocí dvou samošplhacích systémů. Samošplhací konzoly ATR-B byly využity pro stavbu schodišť a plošiny ATR-P pro výtahové šachty. Oba systémy byly sestaveny z prvků MK.

Modulární bednící systémy ATR jsme využili pro dosažení náročných požadavků na povrchové provedení stěn pláště. Interiérové stěny se stavěly bedněním ENKOFORM.

Pro stavbu příčných stěn výtahových šachet bez použití jeřábu byly využity zavěšené plošiny, které byly uchyceny k nosníkům vyššího podlaží. Tato sestava umožnila snadnou montáž a demontáž zavěšeného bednění. Průlezné podlážky ve vyšších plošinách usnadnily instalaci schodišť, která byla vyrobena předem, včetně podest a spojovacích prvků.

Celá struktura byla sestavena ze systémů ATR-B a ATR-P. Vyzdvižení zajistily dvě hydraulické jednotky a 12 válců s celkovou zdvihací kapacitou 120 t. Vše bylo nahoře za necelou půlhodinu.

Sloupy byly postaveny s pomocí kovového kruhového bednění. Bednění železobetonových stropů bylo sestaveno ze systému ENKOFLEX, podepřeného stojkami EP. Podpěry T-60 byly použity pro betonáž stropu ve středu výšky budovy.