Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Harborside Tower, Jersey City, New Jersey, USA

Všestranný šplhací systém pro nepravidelné geometrické požadavky
I přes nepravidelnou geometrii stavby jsme díky našemu systému HWS byli schopni dokonale zabránit nebezpečí pádu pracovníků i předmětů.

Popis

Podél břehu řeky Hudson se staví komplex budov s úchvatným výhledem na Manhattan. Věž Harborside Tower má 69 podlaží, 763 rezidencí a celkovou výšku 214 m. V současnosti se jedná o nejvyšší obytnou budovu v New Jersey.

V projektu se snoubí moderní design, široká nabídka služeb, úchvatné výhledy a výhodné umístění se snadnou dostupností veřejnou dopravou. V neposlední řadě projekt nabídne stovky nových pracovních příležitostí pro obyvatele Jersey.

Řešení ULMA

Obvodový plášť budovy pokryly zábrany HWS – bezpečnostní systém, složený z lehkých rovných panelů, které zde byly použity bez pracovních plošin. Pohyb na pracovišti tedy byl jasně vymezen a byla zajištěna dokonalá ochrana proti pádu lidí i předmětů. 

Panely byly překryty dřevěnými nosníky VM-20 a zesílenou sítí. Díky tomu působily zábrany esteticky i při minimálním zatížení a minimálním namáhání
kotev.

Ačkoli má budova nepravidelnou geometrii, kdy jsou patra na každém osmém až desátém podlaží posunuta, ochranný systém HWS byl zcela uzavřený a zabránil pádu i těch nejmenších částeček suti nebo jiných předmětů. Naprostého utěsnění bylo dosaženo vložením gumových pruhů po celém obvodu panelů a také mezi panely a stropy.

Pro topografickou referenci zaměření z míst vně budovy, jako jsou například okolní věže, byla v ochranném plášti ponechána malá okénka.