Přejít na obsah | Přejít na navigaci

130 William, New York, USA

Nákladově efektivní řešení na míru
130 William je luxusní obytná výšková věž, která se nachází uprostřed finanční čtvrti na Manhattanu a je navržena britsko-ghanským architektem Sirem Davidem Adjayem.

Popis

První výšková budova Davida Adjayee v New Yorku  se pyšní 66 poschodími a téměř 245 metry výšky. Jeho vlastní fasáda je vybavena velkými klenutými okny a bronzovými detaily, což vytváří sofistikovaný a výrazný design, který změní panorama Manhattanu. Budova, která bezprostředně sousedí s Brooklynským mostem a budovou One World Trade, se bude skládat z 244 rezidencí a přes 6 700 m² společných prostor, včetně bazénu, fitness centra a basketbalového hřiště.

Společnost Structure Tech NY se rozhodla spolupracovat s ULMA na projektu výstavby této originální budovy, a to díky  dobré týmové práci v předchozích projektech a jejich důvěře v dobré výsledky ohledně poskytování řešení na míru a nákladově efektivních řešení poskytovaných ULMA.

Řešení ULMA

Hliníkové modulové bednění CC-4 je dokonalým systémem pro výstavbu všech 66 poschodí s pravidelnou geometrií a rozpětími mezi sloupy. Zákazník použil 9 775 m² deskového bednění systému CC-4. Tento systém se vyznačuje rychlou montáží a demontáží, díky konstrukci spouštěcí hlavy, která umožňuje, aby bednění sestoupilo na 15 cm, což usnadňuje návrat materiálu bez jeho pádu na zem, zajišťuje bezpečnost pracovníků a zabraňuje poškození materiálů. Toto bednění bylo podepřeno certifikovanými a lehkými hliníkovými stojkami  a věžemi ALUPROP s vysokou nosností.

Ke stavbě stěn a sloupů bylo použito celkem 2 438 m² panelového bednění MEGALITE. Lehkost panelů a jejich snadné a rychlé použití spolu s všestranností jsou jen některé z funkcí, díky nimž je tento systém na místě velmi nákladově efektivní. Tento systém také nabízí integrované bezpečnostní úchyty pro práci ve výškách a pochozích plošinách, které poskytují stabilní a bezpečné pracovní prostředí.

Pro obvodovou ochranu byly použity  celkem 5 m široké x 15 m vysoké 25 HWS ochranné obvodové štíty a 3 plošiny, které poskytují prostor pro přesun materiálu mezi podlažími. Ochranné obvodové štíty poskytovaly plnou obvodovou ochranu ve čtyřech a půl patrech spolu s kolejnicovým bedněním RKS na stěně. Celkem bylo chráněno okolo 100 m obvodu budovy. Vzhledem k požadavkům na instalaci prefabrikovaných panelů byl navržen úzký systém kolejnicového šplhacího bednění RKS. Na vnější stěnu bylo použito sedm sestav systému RKS a systém RKS byl ve výtahové šachtě připojen ke schodišti lešení. Kvůli nedostatku prostoru v této oblasti byl ke zvedání MEGALITE panelů použit kladkový systém.