Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Stadion Benito Villamarína, Sevilla, Španělsko

Speciální řešení pro podepření a bednění
Výstavba jižní tribuny na stadionu Benito Villamarína v Seville ve Španělsku.

Popis

Výstavba jižní tribuny na stadionu Benito Villamarína v Seville ve Španělsku zvýšila kapacitu sedadel o více než 14 000 sedadel, což z něj činí stadion se čtvrtou největší kapacitou ve Španělsku.

Na této nové tribuně budou umístěny sektory pro určené skupiny fanoušků, prémiový prostor se 435 normálními sedadly a pohodlnějšími sedadly a přímý přístup do tří VIP salonků.

Řešení ULMA

Společnost ULMA navrhla speciální řešení podepření a bednění pro konstrukční prvky tribun: portály, středové nosníky a stropní nosníky.

Oba nosníky se složitou geometrií mají základnu se dvěma odlišnými poloměry zakřivení, většími ve středu a menšími na koncích tribun.

Stropní nosník:

Tloušťka: 1 m
Výška: 2.1 m
Výška instalace: 30 m
Spád: 45º

 

Středový nosník:

Tloušťka: 0.4 m
Výška: 4.8 m
Výška instalace: 20 m
Spád: 15º

 

Aby se předešlo zablokování prostoru potřebného pro podpůrné věže, navrhla ULMA řešení založené na konzolách pro vysoké zatížení, přiměřené pro relativně tenké navržené stěny. Po instalaci mezi dvěma sousedícími  branami byly umístěny dva profily o délce 15 m, které podporovaly bednění ENKOFORM.

Bednění bylo rozděleno do dvou modulů o délce 6 m pro provádění různých délek nosníků, které se pohybovaly současně. Kromě toho byly navrženy tak, aby zakrývaly základnu a vnější plochu nosníku spolu s nezbytnými pracovními plošinami.

Toto řešení a pomocné prvky byly navrženy tak, že konzola mohla být umístěna a odstraněna věžovým jeřábem z vnitřku stadionu, přestože okrajové nosníky byly na svém místě.

Zatížení bylo přeneseno do podlahy pomocí podpůrných věží T-500 v místech, kde byla stávající konstrukce připojena k nové konstrukci, kde nebylo možné použít konzoli.