Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Světové Obchodní Centrum, Utrecht, Holandsko

Systém HWS, přizpůsobitelný různým stavbám
Světové obchodní centrum (WTC) se může pochlubit rozlohou 32 000 m², měří 70 metrů na výšku, která je rozložená na 19 podlažích.

Popis

Světové obchodní centrum (WTC) se nachází v centru města, poblíž hlavního nádraží v Utrechtu, a může se pochlubit rozlohou 32 000 m², měří 70 metrů na výšku a nachází se v něm 19 podlaží.  WTC Utrecht je součástí Asociace World Trade Center Association (WTCA), globální organizace vytvořené na podporu mezinárodního obchodu a obchodních vztahů.

Budova je jednou z nejudržitelnějších budov WTC a získá certifikát BREEAM Excellent za svůj design, použití materiálů a způsoby výstavby.

Řešení ULMA

Budova, jejíž vzhled je postaven na nepravidelných linkách, zaoblených rozích, zkosení, vyžaduje obvodovou bezpečnostní ochranu, jakou poskytuje HWS, schopnou přizpůsobit se těmto vlastnostem pomocí jednoduchého připojení panelu.

Panely o rozměrech 7,90 m x 10,80 m byly sestaveny na místě. Jejich značná velikost zvýšila produktivitu, s menším počtem panelů a kratší nutnou zdvihací dobou.

Systém HWS byl vyztužen push-pull podpěrami, což mu umožnilo zdvojnásobit se jako bednění pro hranu desky.

Kromě toho, že systém HWS byl lehký (pouhých 41 kg / m2), nevyžadoval žádné dodatečné ukotvení na stěně. Panely byly jeden po druhém zvedány jeřábem a vedeny na místo. Panely HWS zajišťovaly částečné pokrytí obvodu druhého patra a celkové pokrytí od čtvrtého patra po vrchol budovy ve výšce 70 m. Ochranný obvodový štít HWS vytvořil pracovní prostory, které chránily pracovníky před nepříznivým počasím, závratěmi a pády do míst, kde se pohybují chodci. Drátěné pletivo snížilo účinky větru o polovinu, aniž by ohrozilo vstup přirozeného světla do pracovního prostoru.