Přejít na obsah | Přejít na navigaci

26 Ann Street, New York, USA

Výška více než 110 m
26 Ann Street představuje jeden z největších projektů stavby budov pro víceúčelové využití poblíž Fulton Street.

Popis

26 Ann Street, vyšší než 110 m, stojí jen kousek od World Trade Center a představuje jeden z největších probíhajících projektů stavby budov pro víceúčelové využití poblíž Fulton Street. V budově bude umístěno 298 hotelových pokojů, které budou začínat od pátého podlaží, zatímco nižší podlaží budou sloužit  pro různé komerční využití.

Řešení ULMA

Klient si pro vylití stropů na všech 30 podlažích budovy zvolil modulové hliníkové lešení CC-4. Systémové spouštěcí hlavy jsou ideální k použití v místech, kde jsou bezpečnostní požadavky náročnější; navíc rychlé opravy materiálu snížily množství potřebného materiálu na stavbě, stejně jako závislot na použití jeřábu. Další výhodou systému je nízká spotřeba stojek na m2. To velmi usnadnilo pohyb pod stropními deskami a také přepravu materiálu, což se ukázalo jako důležitý faktor ve chvíli, kdy budova začala růst do výšky.

Díky lehkým komponentům je možné systém CC-4 rychle a účinně smontovat přímo na staveništi. S překližkovým bedněním již zabudovaným do panelů nabízí systém obrovské výhody při práci ve stísněných prostorech.

ULMA poskytla komplexní řešení, které splnilo veškeré požadavky klienta pro stěny a stropní desky. Hliníkové stojky ALUPROP byly použity ve spojení s bedněním CC-4 pro podporu čtyř pracovních podlaží zároveň. Široký rozsah těchto systémů umožnil jejich použití také pro první tři podlaží budovy, navzdory jejich významně větší výšce. Lehké panely MEGALITE společnosti ULMA byly použité k formování sloupů, stěn, pilastrů, výtahových šachet a základů.