Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Městská promenáda, Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Pro tento projekt, charakterizovaný extrémní diverzitou rozměrových parametrů stropní desky jsme nabídli rychlá, jednoduchá a především flexibilní řešení.

Popis

Dubaj se rozrůstá velkým tempem, stále se staví nové a nové projekty a mnohé z nich získávají celosvětový věhlas. Jedním z takových je i městská promenáda.

Projekt zahrnuje 52 obchodů a restaurací na ploše přes 13.000 m², využívají je turisté i místní. Součástí promenády je velká venkovní plocha s impozantními výhledy, je odsud vidět i věž Burdž Chalífa, nejvyšší mrakodrap světa.

Řešení ULMA

ULMA dodala flexibilní řešení, která se přizpůsobila každému podlaží projektu, proměnlivé tloušťce desky a požadovaným výškám. Deska se sestavovala z prefabrikovaných dílů, kombinovaných se segmenty betonovanými přímo na místě.

Řešení, vyvinuté speciálně pro tento projekt, využívalo kombinace systému stropního bednění ENKOFLEX s rámovým podpůrným systémem T-60.

Systém ENKOFLEX zaručil flexibilitu a snadnou změnu konfigurace pro unikátní řešení každého tvaru a velikosti segmentů desky. Náročné a komplikované požadavky stavby tak byly uspokojeny jednoduchým řešením.

Kovové nosníky podepřely jak silnější odlévané segmenty, tak prefabrikované dílce, u kterých bylo potřeba zajistit větší rozestupy mezi podpěrami.

ULMA dodala celkem 18.000 rámů T-60. Tento systém byl zvolen pro jeho vysokou nosnost a možnost snadné úpravy parametrů pomocí šroubových hlav a různých rozměrů rámu. Takto byly všechny výškové požadavky jednotlivých pater uspokojeny rychlým, efektivním a naprosto bezpečným způsobem.