Přejít na obsah | Přejít na navigaci

800 Harbor Boulevard, New Jersey, USA

Produktivita a bezpečnost při stavbě
Tento stavební projekt tří 15 podlažních věží pojme 573 bytů a 719 parkovacích míst o rozloze 275 108 m², z nichž 15 850 m² tvoří objekty pro občanskou vybavenost.

Popis

Obytná budova 800 Harbour Boulevard, stojící na jižním konci Lincoln Harbour ve Weehawken, byla navržena společností Marchetto Higgins Stieve Architects, nedávno jmenovanou Americkým institutem architektů v New Jersey na cenu „Signature of the year 2019“.

Tento stavební projekt tří 15 podlažních věží pojme 573 bytů a 719 parkovacích míst o rozloze 275 108 m², z nichž 15 850 m² tvoří objekty pro občanskou vybavenost. Luxusní rezidenční komplex se přidává k mnoha dalším stavebním projektům probíhajících v oblasti Lincoln Harbour ve městě Weehawken, které je na vzestupu  díky rostoucí populaci a široké nabídce zábavních služeb a veřejné dopravy, která usnadňuje spojení mezi městy New York a New Jersey.

Řešení ULMA

Účast společnosti ULMA na tomto stavebním projektu spočívala v nabídce komplexních řešení bednění a podpěr, spolu s nepřetržitou obchodní, technickou a logistickou pomocí, udržováním úzkého vztahu se zákazníkem (Roy Rock LLC) a poskytováním spolehlivých služeb během vývoje a realizace projektu .

Společnost ULMA poskytla systém MEGALITE pro stavbu stěn a sloupů, což je ideální systém bednění, který díky své všestrannosti a produktivitě pomáhá dodržet lhůty jakéhokoli projektu.  Tento modulový systém bednění byl také použit v jádru budovy, postavený z MEGALITE panelů. Lehké panely umožňují snadnou manipulaci a rychlé připojení pomocí svorky MEGALITE. Na staveniště bylo dodáno celkem 13 106 m² LEHKÉHO bednění MEGALITE.

Pro stavbu vnějších stěn budovy byla navržena varianta kolejnicového šplhacího bednění RKS, které umožňuje hydraulické lezení bez odpojení konstrukce od zdi. Flexibilní a bezpečný systém pro výstavbu výškových budov, který umožňuje bezpečné zvedání i za nepříznivých povětrnostních podmínek.

Dodavatel, Roy Rock LLC, použil bednění z dřevěných nosníků ENKOFLEX na stavbu všech betonových desek. Tento systém je nejvhodnější díky své univerzálnosti a snadnosti montáže, což umožňuje přizpůsobení se požadavkům na výšku, která se mění mezi 3 a 4,27 m, a nabízí tak vysokou produktivitu a bezpečnost na místě. Co se týká podepření desek stavěných pomocí systému ENKOFLEX, společnost ULMA poskytla hliníkové stojky ALUPROP určené k podepření vysokých zatížení. V kombinaci s certifikovanými stojkami ALUPROP, považovala ULMA za nejlepší řešení ke splnění požadavku, který představuje návrh budovy s výškou stropu 7 m ve třetím patře, použití podpůrného systému MEGAFRAME. Na pracovišti bylo tedy využito asi 2 750 m² MEGAFRAME.

Úzký vztah a nepřetržitá komunikace mezi oběma společnostmi mají pozitivní dopad na dosažení vysoké produktivity a bezpečnosti při provádění prací. Podle klienta bylo toto porozumění možné díky aktivnímu zapojení a angažovanosti týmu ULMA, kvalitě nabízených produktů, rychlosti odezvy, vyřešeným požadavkům na místě, které tento náročný stavební projekt kladl.